Treceți la conținutul principal

[NOTDs] essence - cookie love



Am ales-o pentru ca e cumintica si totusi de netrecut cu vederea. A avut loc sfintirea casei, chiar daca imi statea mintea la time for romance, asta mi s-a parut cea mai potrivita. From a simple design I have created various manicures.


daca nu stiti: este untdelemn citit la fiecare intrare/stalp al casei,
 insemne ce se regasesc pe icoane
picaturile de pe perete sunt de la aghiazma
se face o slujba(intro zi de luni, miercuri sau vineri), se da cu tamaie,
se citesc bucatele de post si un pomelnic cu cei ai casei si apropiatii lor.
orthodox ritual
 
Dupa eveniment pe stratul existent mi-am facut un model cu visiniul de la golden rose 105.



aici am mai adaugat un element


aici un alt model


aici vedeti niste teste, un total DEZASTRU :))


alt model, plecand de la combinarea lui cookie love cu GR 105



 
Maine va arat o tinuta de weekend.
Tomorrow I'll show you an sunday outfit!
Pana atunci cum vi se pare?
Until then, what do you think?
Open the pics in new tab to see them bigger.

xox

Comentarii

  1. E foarte draguta nuanta si imi plac modelele pe care le-ai facut! :)

    RăspundețiȘtergere
  2. Ce frumos arata pe unghiile tale! :D Ultimul model e preferatul meu. Pupici!

    RăspundețiȘtergere
  3. E foarte dulce culoarea ojei din prima poza:D

    RăspundețiȘtergere
  4. Love your nails! Super cute!
    *Besos*
    http://www.cmichellestyles.com

    RăspundețiȘtergere
  5. love the nails!
    fab!

    www.thesequincinderella.com

    RăspundețiȘtergere
  6. Great color!Love it!
    If sometimes you can not resist the temptation to eat some sweets, take a look at my latest post :)
    Xoxo
    Mary
    Fashion tea at 5

    RăspundețiȘtergere
  7. Fabulous nails! I just love the great colors! Unique designs!

    Rebecca
    www.winnipegstyle.ca

    RăspundețiȘtergere
  8. These are such lovely photos of your pretty nails!! Love it <3

    xoxo
    Sooji
    Glam Mania

    RăspundețiȘtergere
  9. Ce frumoasa si cuminte e nuanta, cred ca am nevoie de ea :)) Imi plac mult modelele pe care le-ai facut, in special primul.

    RăspundețiȘtergere
  10. Foarte frumoase. IMi plac si pozele :)

    Pupici,

    Nico

    www.nicoleta.me

    RăspundețiȘtergere
  11. Ehm..wie do you write nit in English?
    I don´t understand this. :(

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. If you don't understand english, use the google translate gadget.
      (Als u niet begrijpt Engels, gebruikt u de Google Translate.) I don't speak dutch. :(

      Ștergere
  12. Si mie imi place cookie love. Se vede tare frumos pe unghii.Ultimul model este asa dragut.

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu

Thank you for your visit and sharing your thoughts. xoxo

Orice parere cu bun simt este binevenita!

1001cosmetice

1001cosmetice.ro%20

Postări populare de pe acest blog

Miscarea in natura: cum sa te imbraci pe munte

Lasa Facebook-ul, lasa lenevitul in pat, fa-ti bagajul si pleaca undeva! Vezi un oras unde nu ai mai fost sau descopera-ti propriul oras, plimba-te printr-o padure, urca pe un munte, vezi peisaje, descopera! Cunoaste, invata, simte, traieste, vremea este de partea ta!

[Outfit] Cum port pantalonii rosii iarna

Eram in dilema caci nu stiam ce sa postez pentru astazi, cateva idei cu ce am mai gatit in ultima vreme sau o noua tinuta. Saptamana trecuta a fost zbuciumata cu multe sarcini comprimate, dar doar asa am putut sa mai eliberez pentru weekend. Nu am sarbatorit Valentine's Day si nici nu mi-a lipsit vreo ceva anume.

Povestea pielii epilate

Frumusetea este un dar natural, dar si parul, insa cel din urma a ajuns izgonit ca Adam si Eva din Eden din anumite parti ale corpului, din motive estetice sau de protectie impotriva factorilor externi. Acolo unde devine o povara intervine epilarea prin toate metodele cunoscute publicului larg.   Voi ati citit despre jurnalista Emer O'Toole de 28 de ani care a aparut la o emisiune imbracata intr-o rochie neagra si decoltata, dar cu par la subsoara si pe picioare pentru ca a decis sa lupte impotriva notiunii ca ”femeile trebuie sa nu aiba pic de par pe corp pentru a se simti bine si pentru a fi atractiva”? Emer nu este singura femeie din lume care a renuntat la epilat, aseara am dat peste o fata cu mult bun gust vestimentar dar cu parul in toata splendoarea lui. Totusi in societatea moderna parul nedorit ramane un subiect taboo.   ”Sunt curat la trup curat la suflet  Vreau sa-i înteleg si sa iubesc  Nu conteaza cât de lung am parul  Impo...