Treceți la conținutul principal

OOTD: to the playground !

Mi-e dor de vremea din aprilie-mai. Sincer a inceput sa-mi displaca temperaturile ce trec de 30 de grade, nu stiu daca locuitul a catorva luni intr-o tara mai rece si vantoasa precum e Scotia a contat la aceasta schimbare. Mi-a placut atat acolo, dar tanjesc si dupa Mangalia. Micul orasel de la Marea Neagra.
Cam din primavara sunt si aceste poze. Era cald dar si racoare incat puteai sa alergi fara sa transpiri ca porcul. De pe atunci am cam incetat-o si cu sportul. Ieri am incercat sa fac cateva flotari. Prima data m-am prabusit incercand sa fac una, de la a doua incercare nu am fost in stare decat de cinci amarate. In rest am bagat pentru picioare.. nu prea mult, acum am febra musculara. :))
Dar despre asta va povestesc alta data.





Bisou !

Comentarii

  1. Dragut!
    Imi place mult combinatia facuta de tine si culoarea camasii e superba :)

    RăspundețiȘtergere
  2. adevarul e ca e mult prea cald acum... si eu vreau la mare!!

    alexandra
    shoependant.blogspot.com
    (In plus, momentan "ruleaza" un giveaway ce are ca premiu o invitatie dubla pentru prezentarea Celebration of Summer and Happiness E. Thula de miercuri, 4 iulie)

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu

Thank you for your visit and sharing your thoughts. xoxo

Orice parere cu bun simt este binevenita!

1001cosmetice

1001cosmetice.ro%20

Postări populare de pe acest blog

Miscarea in natura: cum sa te imbraci pe munte

Lasa Facebook-ul, lasa lenevitul in pat, fa-ti bagajul si pleaca undeva! Vezi un oras unde nu ai mai fost sau descopera-ti propriul oras, plimba-te printr-o padure, urca pe un munte, vezi peisaje, descopera! Cunoaste, invata, simte, traieste, vremea este de partea ta!

[Outfit] Cum port pantalonii rosii iarna

Eram in dilema caci nu stiam ce sa postez pentru astazi, cateva idei cu ce am mai gatit in ultima vreme sau o noua tinuta. Saptamana trecuta a fost zbuciumata cu multe sarcini comprimate, dar doar asa am putut sa mai eliberez pentru weekend. Nu am sarbatorit Valentine's Day si nici nu mi-a lipsit vreo ceva anume.

Povestea pielii epilate

Frumusetea este un dar natural, dar si parul, insa cel din urma a ajuns izgonit ca Adam si Eva din Eden din anumite parti ale corpului, din motive estetice sau de protectie impotriva factorilor externi. Acolo unde devine o povara intervine epilarea prin toate metodele cunoscute publicului larg.   Voi ati citit despre jurnalista Emer O'Toole de 28 de ani care a aparut la o emisiune imbracata intr-o rochie neagra si decoltata, dar cu par la subsoara si pe picioare pentru ca a decis sa lupte impotriva notiunii ca ”femeile trebuie sa nu aiba pic de par pe corp pentru a se simti bine si pentru a fi atractiva”? Emer nu este singura femeie din lume care a renuntat la epilat, aseara am dat peste o fata cu mult bun gust vestimentar dar cu parul in toata splendoarea lui. Totusi in societatea moderna parul nedorit ramane un subiect taboo.   ”Sunt curat la trup curat la suflet  Vreau sa-i înteleg si sa iubesc  Nu conteaza cât de lung am parul  Impo...