Treceți la conținutul principal

Provocare cu Crystal Glamour

Cat timp am locuit in Mangalia, unul din aspectele preferate, era marea la discretie. Cat timp era cald si apa buna, dimineata sau inspre seara ieseam la o baie. V-am mai spus ca nu ne interesa bronzul in mod desebit. Unul din sporturile permise celor cu probleme de spate, cum am eu si consortul, este inotul. Este un sport excelent: bun exercitiu vascular, apa suporta majoritatea greutatii corpului, obtii o conditie buna fara riscul de a se distruge articulatiile si iti intaresti musculatura, mareste capacitatea respiratorie si ajuta la rezistenta. Nu vorbesc despre metabolism si consumul caloric mare, ne intorceam cu o pofta de mancare de speriat. Sunt multe beneficii, insa care este provocarea pana la urma?

Dupa ce am parasit orasul ne-am pus problema: noi unde mai inotam? Am gasit diverse locatii, unele usturatoare la buzunar si asteptam vara sa ne balacim, sa ne destindem. Pentru ca eu la bazine unde este harmalaie si agitatie sunt o mare fricoasa si nu pot sa inot, am taiat unele de pe lista. Ma rog ma chinui, stau incordata si mai rau imi fac, iar stilul meu preferat e pluta. Sa stau pe spate si sa dau cand doar din picioare, in concluzie doresc miscare dar mai mult relaxare. Ceea ce nu se poate in conditiile astea. Vom merge la piscina, acoperita sau nu, doar cu conditia sa-i cumpar un ceas sport rezistent la apa.

Dar daca la mine problema e inceputul, la el e perseverenta si ca provocarea sa nu ramana doar din partea unuia, trebuie sa mergem cel putin o data pe saptamana timp de o luna sau pe toata perioada verii, tinand cont de job si alte cele, altfel imi cumpara si el mie o pereche de cercei. Vreau o pereche eleganta de cercei lungi cu cristale in diverse dimensiuni. Nu pentru la piscina, acolo nu port nici un fel de accesoriu, in afara de verigheta, pe care aproape niciodata nu o dau jos. Sunt intr-o combinatie aurie-argintie care ar merge aproape la orice. Imi lipseste din colectia de cercei si vreau sa vad si eu cei si cu Swarovski.

Voua daca nu va place modelul asta de ceas sau cerceii sunt si alte modele pentru toate gusturile pe Crystal Glamour.

Comentarii

  1. Ceasul e ok, pana la urma trebuie sa-i placa lui, dar cerceii sunt absolut superbi!

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Da, lui ii place, acum pana la vara are timp sa se razgandeasca in privinta modelului.

      Ștergere
  2. Imi place si ceasul si cercelusii iar prezentarea ta, inconfundabila. :)
    Pupici

    RăspundețiȘtergere
  3. Imi plac cerceii multisor. :D Ceasul... da, lui sa ii placa, asta conteaza!

    RăspundețiȘtergere
  4. Si mie imi plac cerceii ^__^

    Kisses,

    Nicole

    www.nicoleta.me

    ps.Check out my lates post about the looks I like most on STARPIQ

    RăspundețiȘtergere
  5. looks pretty. like it a lot.

    xo
    Sam
    http://fabulouspetite.blogspot.com

    RăspundețiȘtergere
  6. E bine ca aveti vointa :) Ceasul este foarte dragut, la fel si cerceii:)

    RăspundețiȘtergere
  7. foarte frumos ceasul !!
    sacoul prietenului meu e de la Zara :)
    te pup

    RăspundețiȘtergere
  8. I´m really happy that my watch is water proof, but normally I don´t wear it during swimming.

    Have a great rest of the week, dear miha.ela!

    xx Rena

    www.dressedwithsoul.blogspot.de

    RăspundețiȘtergere
  9. Nu ai gusturi rele, Mihaela. ;) Cerceii sunt minunati, un model foarte frumos, cam cum port eu de obicei. :D :P

    RăspundețiȘtergere
  10. tocmai mi-ai amintit de ceasul meu...nu l-am folosit inca :)

    RăspundețiȘtergere
  11. nice earrrings!!

    xx
    Nelly
    www.e-fashiondiaries.com

    RăspundețiȘtergere
  12. Lovely earrings!
    Would you like to follow each other?

    RăspundețiȘtergere
  13. I'm following you now... keep in touch!!!

    RăspundețiȘtergere
  14. The earrings are so amazing - like ice crystals <3 ... Kisses from Vienna,

    Katja

    www.collectedbykatja.com

    RăspundețiȘtergere
  15. the earrings are gorgeous! :)

    I hope you're having a beautiful day ~ XO
    NEW POST: www.chriissydollxo.com
    Let's connect at BLOGLOVIN'

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu

Thank you for your visit and sharing your thoughts. xoxo

Orice parere cu bun simt este binevenita!

1001cosmetice

1001cosmetice.ro%20

Postări populare de pe acest blog

Miscarea in natura: cum sa te imbraci pe munte

Lasa Facebook-ul, lasa lenevitul in pat, fa-ti bagajul si pleaca undeva! Vezi un oras unde nu ai mai fost sau descopera-ti propriul oras, plimba-te printr-o padure, urca pe un munte, vezi peisaje, descopera! Cunoaste, invata, simte, traieste, vremea este de partea ta!

[Outfit] Cum port pantalonii rosii iarna

Eram in dilema caci nu stiam ce sa postez pentru astazi, cateva idei cu ce am mai gatit in ultima vreme sau o noua tinuta. Saptamana trecuta a fost zbuciumata cu multe sarcini comprimate, dar doar asa am putut sa mai eliberez pentru weekend. Nu am sarbatorit Valentine's Day si nici nu mi-a lipsit vreo ceva anume.

Povestea pielii epilate

Frumusetea este un dar natural, dar si parul, insa cel din urma a ajuns izgonit ca Adam si Eva din Eden din anumite parti ale corpului, din motive estetice sau de protectie impotriva factorilor externi. Acolo unde devine o povara intervine epilarea prin toate metodele cunoscute publicului larg.   Voi ati citit despre jurnalista Emer O'Toole de 28 de ani care a aparut la o emisiune imbracata intr-o rochie neagra si decoltata, dar cu par la subsoara si pe picioare pentru ca a decis sa lupte impotriva notiunii ca ”femeile trebuie sa nu aiba pic de par pe corp pentru a se simti bine si pentru a fi atractiva”? Emer nu este singura femeie din lume care a renuntat la epilat, aseara am dat peste o fata cu mult bun gust vestimentar dar cu parul in toata splendoarea lui. Totusi in societatea moderna parul nedorit ramane un subiect taboo.   ”Sunt curat la trup curat la suflet  Vreau sa-i înteleg si sa iubesc  Nu conteaza cât de lung am parul  Impo...