Treceți la conținutul principal

Made in Romania. Adrian Mihai Raceanu

" Every child is an artist. The problem is how to remain an artist once we grow up " - Pablo Picasso





 

Sursa imagini: http://ishyndar.deviantart.com/gallery
xoxo

Comentarii

  1. Tre mult m-au liniştit imaginile, tare frumos m-au bucurat acordurile, mai ales că azi, după trei săptămâni de pauză, am reintrat pe facebook şi am tot comentat, obosindu-mi atât ochii, cât şi degetele. Minunat!
    Seară bună să fie la casa voastră!

    RăspundețiȘtergere
  2. Frumoasa descoperirea ta pentru ziua de miercuri! Multumesc!
    Happy WW!

    RăspundețiȘtergere
  3. Impresionantă poza cu Pictorul! Foarte frumos ilustrată ideea creării lumii :)

    Happy WW!

    RăspundețiȘtergere
  4. Universul încă se bucură de atenția Demiurgului...

    RăspundețiȘtergere
  5. Superb!!! Imaginea cu orasul parca ar fi o fotografie intr-o noapte ploiasa..
    Iar al doilea tablou - ce metafora minunata.:)
    Happy WW!!!

    RăspundețiȘtergere
  6. Impresionante lucrări,prima ai impresia că este o fotografie!
    O zi minunată îți doresc,Mihaela!
    Cu drag!

    RăspundețiȘtergere
  7. Asa descoperim Romania! Superba postare!!!
    Happy WW!!! Ioana

    RăspundețiȘtergere
  8. foarte interesant citatul si sunt intru-totul de acord cu el. :)
    pupici!

    http://cherryqueendee.blogspot.com/

    RăspundețiȘtergere
  9. Avea mare dreptate Picasso. Din păcate, la noi nu se face mare lucru pentru înflorirea talentului copiilor...

    RăspundețiȘtergere
  10. Just to remember and listen our inner child and never forget about it :) Great quote and pieces of art my dear Mihaela! Many hugs! xo

    RăspundețiȘtergere
  11. Prima pictura ma gandeam ca e poza :)) Mi-am lipit ochii de ea, foarte frumoasa. Te pup!

    RăspundețiȘtergere
  12. Lovely!!!!
    Have a nice day!!! and my g+ for you!!!:)))

    Besos, desde España, Marcela♥

    RăspundețiȘtergere
  13. Foarte faine tablouri. Un artist talentat.
    Numai bine, dragă Mihaela! :-)

    RăspundețiȘtergere
  14. Superb!
    Sa ai un weekend frumos draga Mihaela, si Happy Valentine!
    Xoxo, Victoria

    http://fashionstylebeautyandmore.blogspot.ca/

    RăspundețiȘtergere
  15. Beautiful pieces of Art!
    Deviantart has always been a very inspiring place in the past... :)

    RăspundețiȘtergere
  16. foarte frumoase picturi, am vazut multe in ultima vreme, sunt inca ametita! :)

    RăspundețiȘtergere
  17. I totally agree with what Picasso said...children are natural artists.

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu

Thank you for your visit and sharing your thoughts. xoxo

Orice parere cu bun simt este binevenita!

1001cosmetice

1001cosmetice.ro%20

Postări populare de pe acest blog

Miscarea in natura: cum sa te imbraci pe munte

Lasa Facebook-ul, lasa lenevitul in pat, fa-ti bagajul si pleaca undeva! Vezi un oras unde nu ai mai fost sau descopera-ti propriul oras, plimba-te printr-o padure, urca pe un munte, vezi peisaje, descopera! Cunoaste, invata, simte, traieste, vremea este de partea ta!

[Outfit] Cum port pantalonii rosii iarna

Eram in dilema caci nu stiam ce sa postez pentru astazi, cateva idei cu ce am mai gatit in ultima vreme sau o noua tinuta. Saptamana trecuta a fost zbuciumata cu multe sarcini comprimate, dar doar asa am putut sa mai eliberez pentru weekend. Nu am sarbatorit Valentine's Day si nici nu mi-a lipsit vreo ceva anume.

Povestea pielii epilate

Frumusetea este un dar natural, dar si parul, insa cel din urma a ajuns izgonit ca Adam si Eva din Eden din anumite parti ale corpului, din motive estetice sau de protectie impotriva factorilor externi. Acolo unde devine o povara intervine epilarea prin toate metodele cunoscute publicului larg.   Voi ati citit despre jurnalista Emer O'Toole de 28 de ani care a aparut la o emisiune imbracata intr-o rochie neagra si decoltata, dar cu par la subsoara si pe picioare pentru ca a decis sa lupte impotriva notiunii ca ”femeile trebuie sa nu aiba pic de par pe corp pentru a se simti bine si pentru a fi atractiva”? Emer nu este singura femeie din lume care a renuntat la epilat, aseara am dat peste o fata cu mult bun gust vestimentar dar cu parul in toata splendoarea lui. Totusi in societatea moderna parul nedorit ramane un subiect taboo.   ”Sunt curat la trup curat la suflet  Vreau sa-i înteleg si sa iubesc  Nu conteaza cât de lung am parul  Impo...