Treceți la conținutul principal

Destinatie de weekend | Salina Targu Ocna

Destinatie de weekend

relaxare si tratament

Portie de istorie

imagini din trecut

Cascada si lacul cu apa sarata

Coridoare

hramul sfanta varvara

biserica ortodoxa

biserica subterana

Mina Trotus

destinatie Salina Targu Ocna

 -  Miercurea fara cuvinte -

xoxo

Comentarii

  1. Such a picturesque place dear Mihaela, the pics are beautiful and spread peace. Many kisses! xo

    RăspundețiȘtergere
  2. Ce fain este!! Mi-ar placea sa ajung sa o vizitez si eu curand:). Am fost prin 2000 la Salina Slanic Prahova - se cobora cu un lift care dadea emotii... *_*.
    Happy WW!!

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Si la aceasta se lucreaza pentru instalarea unui lift, pana atunci se coboara cu autobuzele. :)

      Ștergere
  3. E singura salină din ţară pe care n-am vizitat-o. Imaginile surprinse de tine sunt tare frumoase. Dacă timpul îmi va permite în vară, am să merg şi eu s-o vizitez.
    Să vă fie de bine plimbarea!

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Ne bucuram ca fotografiile sunt pe plac. In cazul nostru e a doua vizitata. Multumesc de vizita.
      Un sfarsit de saptamana cat mai placut.

      Ștergere
  4. Spectaculoase imagini! Din pacate nu am ajuns pe acolo. Ar trebui sa mi-o trec in planul concediului. Multumesc de reamintire.
    O zi minunata sa ai!

    RăspundețiȘtergere
  5. Am vizitat doar Salina Turda si am fost extrem de impresionata. Sper sa am sansa sa vad si cea din Tg. Ocna!

    RăspundețiȘtergere
  6. frumooooos! neaparat trec locul acesta pe lista de vizitat. :D
    pupici!


    http://cherryqueendee.blogspot.com

    RăspundețiȘtergere
  7. Nici eu n-am fost, dar am auzit ca-i tare frumos acolo, iar pozele tale vorbesc de la sine. :)
    Pupici <3

    RăspundețiȘtergere
  8. Foarte frumos! Eu doar cea din Turda am vizitat-o, orasul meu natal :) Adevarul e ca din pacate nu am apucat sa vad multe din Romania... am o lista lunga de locuri ce trebuie vizitate, imi lipseste timpul. Te pup cu drag

    RăspundețiȘtergere
  9. love the pictures! they are fantastic!

    Please check my Blog!! :)

    http://www.alessabernal.com/

    Alessa Bernal :)

    RăspundețiȘtergere
  10. Am fost si eu La Targu Ocna in 2005, mi-a placut foarte mult.
    Martisor fericit si sa ai o primavara splendida!
    Xoxo, Victoria

    http://fashionstylebeautyandmore.blogspot.ca/

    RăspundețiȘtergere
  11. Interesante locuri! Eu am fost numai la salina de la Slănic Prahova. Arăta bine, dar m-au speriat liftul și imensitatea hăului de sare de sub pământ. Nu aș mai intra din nou într-o salină...

    Primăvară frumoasă, Mihaela! ☺

    RăspundețiȘtergere
  12. Foarte interesant! N-am vizitat niciodata o salina, dar sper sa remediez asta candva curand ;)
    O primavara frumoasa si plina de bucurii iti doresc!

    RăspundețiȘtergere
  13. Ce-mi place ca voi va plimbati mult prin natura! Mega fain, si eu vreau sa merg la ocna salina...dar sunt mare putoare. Frumoase pozele:)

    RăspundețiȘtergere
  14. Arata foarte frumos! Ma bucur ca si la noi in tara incep sa arate destinatiile turistice la fel ca in strainatate. Am inteles ca, in special pentru copii, e foarte util sa petreaca cel putin 30 min. intr-o salina. Sau sa faca un tratament de 7-10 zile... :-)

    RăspundețiȘtergere
  15. N-am ajuns inca in acest loc superb... L-am trecut acum pe lista. Pozele sunt faine de tot. :)

    RăspundețiȘtergere
  16. Looks like a lovely weekend destination. Hope you're doing well.
    x/Madison
    Flower Design

    RăspundețiȘtergere
  17. That cave looks like a magical place! Those ortodox paintings are so beautiful. I wish I could visit this place. Maybe some day!

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu

Thank you for your visit and sharing your thoughts. xoxo

Orice parere cu bun simt este binevenita!

1001cosmetice

1001cosmetice.ro%20

Postări populare de pe acest blog

Miscarea in natura: cum sa te imbraci pe munte

Lasa Facebook-ul, lasa lenevitul in pat, fa-ti bagajul si pleaca undeva! Vezi un oras unde nu ai mai fost sau descopera-ti propriul oras, plimba-te printr-o padure, urca pe un munte, vezi peisaje, descopera! Cunoaste, invata, simte, traieste, vremea este de partea ta!

[Outfit] Cum port pantalonii rosii iarna

Eram in dilema caci nu stiam ce sa postez pentru astazi, cateva idei cu ce am mai gatit in ultima vreme sau o noua tinuta. Saptamana trecuta a fost zbuciumata cu multe sarcini comprimate, dar doar asa am putut sa mai eliberez pentru weekend. Nu am sarbatorit Valentine's Day si nici nu mi-a lipsit vreo ceva anume.

Povestea pielii epilate

Frumusetea este un dar natural, dar si parul, insa cel din urma a ajuns izgonit ca Adam si Eva din Eden din anumite parti ale corpului, din motive estetice sau de protectie impotriva factorilor externi. Acolo unde devine o povara intervine epilarea prin toate metodele cunoscute publicului larg.   Voi ati citit despre jurnalista Emer O'Toole de 28 de ani care a aparut la o emisiune imbracata intr-o rochie neagra si decoltata, dar cu par la subsoara si pe picioare pentru ca a decis sa lupte impotriva notiunii ca ”femeile trebuie sa nu aiba pic de par pe corp pentru a se simti bine si pentru a fi atractiva”? Emer nu este singura femeie din lume care a renuntat la epilat, aseara am dat peste o fata cu mult bun gust vestimentar dar cu parul in toata splendoarea lui. Totusi in societatea moderna parul nedorit ramane un subiect taboo.   ”Sunt curat la trup curat la suflet  Vreau sa-i înteleg si sa iubesc  Nu conteaza cât de lung am parul  Impo...