Inca n-am inteles exact daca "Meloman pt. o zi" e un concurs, sau o serie de postari, mi-a fost lene sa dau click pe link :D Dar e bine ca mai ascultam noutati! ;)
Cand voi ajunge acasa, ascult piesa...Acum nu-mi dau seama daca o stiu sau nu! Se intampla sa stiu multe melodii fara a le cunoaste numele interpretilor. Ma refer la melodiile cat de cat recente pe cele din vechea garda le visez...
Pup, Miha! Zi faina iti doresc! Ilda Lavender Thouhgts
Eram in dilema caci nu stiam ce sa postez pentru astazi, cateva idei cu ce am mai gatit in ultima vreme sau o noua tinuta. Saptamana trecuta a fost zbuciumata cu multe sarcini comprimate, dar doar asa am putut sa mai eliberez pentru weekend. Nu am sarbatorit Valentine's Day si nici nu mi-a lipsit vreo ceva anume.
Lasa Facebook-ul, lasa lenevitul in pat, fa-ti bagajul si pleaca undeva! Vezi un oras unde nu ai mai fost sau descopera-ti propriul oras, plimba-te printr-o padure, urca pe un munte, vezi peisaje, descopera! Cunoaste, invata, simte, traieste, vremea este de partea ta!
Frumusetea este un dar natural, dar si parul, insa cel din urma a ajuns izgonit ca Adam si Eva din Eden din anumite parti ale corpului, din motive estetice sau de protectie impotriva factorilor externi. Acolo unde devine o povara intervine epilarea prin toate metodele cunoscute publicului larg. Voi ati citit despre jurnalista Emer O'Toole de 28 de ani care a aparut la o emisiune imbracata intr-o rochie neagra si decoltata, dar cu par la subsoara si pe picioare pentru ca a decis sa lupte impotriva notiunii ca ”femeile trebuie sa nu aiba pic de par pe corp pentru a se simti bine si pentru a fi atractiva”? Emer nu este singura femeie din lume care a renuntat la epilat, aseara am dat peste o fata cu mult bun gust vestimentar dar cu parul in toata splendoarea lui. Totusi in societatea moderna parul nedorit ramane un subiect taboo. ”Sunt curat la trup curat la suflet Vreau sa-i înteleg si sa iubesc Nu conteaza cât de lung am parul Impo...
Inca n-am inteles exact daca "Meloman pt. o zi" e un concurs, sau o serie de postari, mi-a fost lene sa dau click pe link :D Dar e bine ca mai ascultam noutati! ;)
RăspundețiȘtergereO serie de postari :) Nu in fiecare marti am reusit sa ma alatur lui Sorin si celorlalti melomani.
ȘtergereCand voi ajunge acasa, ascult piesa...Acum nu-mi dau seama daca o stiu sau nu! Se intampla sa stiu multe melodii fara a le cunoaste numele interpretilor. Ma refer la melodiile cat de cat recente pe cele din vechea garda le visez...
RăspundețiȘtergerePup, Miha!
Zi faina iti doresc!
Ilda
Lavender Thouhgts
Am spus ca revin!:) Vorba-i vorba...
ȘtergereAu o poezie melodiile de acest fel, te transporta in timp; minunata alegerea ta, m-a uns la suflet!
Pup, Miha!
Ilda
O zi frumoasa iti doresc, Mihaela ;)
RăspundețiȘtergereUn pic de inima albastra latina nu strica niciodata. Frumoasa cantare!
RăspundețiȘtergereIntr-adevar foarte placuta melodie!
RăspundețiȘtergereO zi frumoasa!
Frumoasa melodie! O zi frumoasa iti doresc!
RăspundețiȘtergereMultumesc, chiar si printr-un reply mai tarziu. :)
RăspundețiȘtergere