Treceți la conținutul principal

Camasa cu funda

pussy-bow blouse

Imi lipsea una dintre elementele de baza ce tine de garderoba unei femei: camasa alba, camasa cu maneca lunga, simpla, clasica. Alegerea ei cu funda a fost o alta dorinta veche, pentru plusul de feminitate. Desigur, oricine poate completa cu un cordon fin si lat ori o esarfa din ceea ce are deja in garderoba. Sa las intre timp muzica sa cante...

De curand mi-a marturisit dragul meu ca a tot cautat o piesa cu gulerul inalt, in stil victorian am concluzionat impreuna dupa descrierile facute, pentru mine. La fel ca si in cazul simplei camasi albe cu greu gasesti ceva care sa fie intru totul asa cum iti doresti.

Pai da, daca materialul usor transparent nu ar fi o problema pentru toata lumea, croiala ciudata: prea larga si prea plata nu ofera aspectul pe care mi-l doream. Marimea M a fost aleasa special pentru a se aseza lejer dar ma vad nevoita sa apelez si la sectiunea pentru barbati din magazinele fizice. Materialul chiar daca sintetic este matasos, foarte placut la atingere si se calca intr-o clipita. Poate fi purtata cu manecile suflecate si prinse, are si nasture amplasat.

Iata cum am purtat camasa cu funda la gat, the pussy-bow blouse, care se spune ca face parte din trendurile sezonului toamna-iarna 2015-2016. Cum stocul este epuizat puteti vedea aici modele similare.

camasa cu funda la baza gatului







Pentru rubrica meloman am ales:
 

 


xoxo

Comentarii

  1. Imi place contrastul dintre funda si geaca de piele.

    Am ascultat tot dar prima melodie mi-a mers la suflet pentru ca ador si limba in care este cantata!

    Te pup!

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Chiar daca piesa este trista si mie mi-a placut tare mult.
      Multumesc, Ela! pupicei

      Ștergere
  2. M-am uitat si eu de multe ori la ea, insa nu am cumparat-o. Imi place combinatia facuta, esti tare jucausa! Te pup! :*

    RăspundețiȘtergere
  3. Imi place mult tinuta ta <3

    Te pup

    www.miu-miu.ro

    RăspundețiȘtergere
  4. imi place mult combinatia si-ti vine bine cu buzele nude :).

    RăspundețiȘtergere
  5. Ce frumoasa e camasa, imi place super mult <3
    Si puloverul e tare dragut, arata bine impreuna cu camasa :*

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Avand partea alba, o nuanta mai inchisa chiar daca, mi s-a parut ca se potriveste bine si lumineaza tinuta. Ma bucur ca iti place. :*

      Ștergere
  6. Imi place tare mult, e dragutica foc.Pupici!

    RăspundețiȘtergere
  7. Oh, o am si eu pe drum, am emotii legat de cum se va aseza!
    Imi place mult cum ai purtat-o! :)
    Pupici

    RăspundețiȘtergere
  8. O tinuta ce mi-a amintit de acum 4o de ani,cand aveam si eu la fel,camasi cu diferite funde.Cel mai mult mi-a placut una alba cu buline rosii.Frumoasa,comoda si eleganta tinuta!

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Nu ma mir pentru ca stiu ce se purta pe atunci, dar ma bucur ca ti-am starnit amintiri placute. Si apreciez feedbackul si vizita. ♥

      Ștergere
  9. Tare draguta camasa, sa o porti cu drag :X

    Gya

    BLOG: gya-make-up.blogspot.ro
    FB: www.facebook.com/Gyaandmakeup
    INSTA: instagram.com/gyamakeup

    RăspundețiȘtergere
  10. Like the black bow!

    http://beautyfollower.blogspot.gr/

    RăspundețiȘtergere
  11. Si eu imi doresc o camasuta de acest gen. Au un farmec aparte. :)
    Pupici

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Asa-i, oricat imi fac cu ochiul cele colorate sau cu imprimeu m-am tinuta tare pentru una alba.
      pupici

      Ștergere
  12. Este impresionant de frumoasa aceasta tinuta, imi place combinatia din cap pana in picioare. Arati fantastic de bine!

    RăspundețiȘtergere
  13. You look so beautiful as usual! I love that black tie!

    sunandsany.com

    RăspundețiȘtergere
  14. I love the black moto jacket!

    http://elementsofellis.com/

    RăspundețiȘtergere
  15. De cele mai multe ori hainele ar trebui sa mi le modific dupa dimensiunile mele insa m-am obisnuit deja, cel mai mult imi displac hainele prea largi, scurte sau cu maneca 3/4. Ca un pui de bogdaproste. :)

    RăspundețiȘtergere
  16. Sooo cute..camasile cu funda sunt preferatele mele! Iti sta minunat asa :*

    http://flashforwards.blogspot.de/2015/12/december-wishlist.html

    RăspundețiȘtergere
  17. Frumos articol, ca de obicei!
    O zi frumoasa!

    RăspundețiȘtergere

Trimiteți un comentariu

Thank you for your visit and sharing your thoughts. xoxo

Orice parere cu bun simt este binevenita!

1001cosmetice

1001cosmetice.ro%20

Postări populare de pe acest blog

Miscarea in natura: cum sa te imbraci pe munte

Lasa Facebook-ul, lasa lenevitul in pat, fa-ti bagajul si pleaca undeva! Vezi un oras unde nu ai mai fost sau descopera-ti propriul oras, plimba-te printr-o padure, urca pe un munte, vezi peisaje, descopera! Cunoaste, invata, simte, traieste, vremea este de partea ta!

[Outfit] Cum port pantalonii rosii iarna

Eram in dilema caci nu stiam ce sa postez pentru astazi, cateva idei cu ce am mai gatit in ultima vreme sau o noua tinuta. Saptamana trecuta a fost zbuciumata cu multe sarcini comprimate, dar doar asa am putut sa mai eliberez pentru weekend. Nu am sarbatorit Valentine's Day si nici nu mi-a lipsit vreo ceva anume.

Povestea pielii epilate

Frumusetea este un dar natural, dar si parul, insa cel din urma a ajuns izgonit ca Adam si Eva din Eden din anumite parti ale corpului, din motive estetice sau de protectie impotriva factorilor externi. Acolo unde devine o povara intervine epilarea prin toate metodele cunoscute publicului larg.   Voi ati citit despre jurnalista Emer O'Toole de 28 de ani care a aparut la o emisiune imbracata intr-o rochie neagra si decoltata, dar cu par la subsoara si pe picioare pentru ca a decis sa lupte impotriva notiunii ca ”femeile trebuie sa nu aiba pic de par pe corp pentru a se simti bine si pentru a fi atractiva”? Emer nu este singura femeie din lume care a renuntat la epilat, aseara am dat peste o fata cu mult bun gust vestimentar dar cu parul in toata splendoarea lui. Totusi in societatea moderna parul nedorit ramane un subiect taboo.   ”Sunt curat la trup curat la suflet  Vreau sa-i înteleg si sa iubesc  Nu conteaza cât de lung am parul  Impo...