Treceți la conținutul principal

Escapada de weekend - revederea orasului transilvanean

Centrul Istoric din Sibiu

in drum spre Sibiu


autoturisme circuland fara faruri aprinse

ceata groasa

ceata

Printre localnici si turisti

de pe alte meleaguri

cladiri colorate

Statui si usi

interior biserica

Statui si ceasuri

acoperisuri

Casa Calfelor

ziduri

revedere intre colegi

exponate

acoperisuri

alei si case vechi

plimbare la lasarea serii

noapte peste Sibiu

din nou in piata

rau in Sibiu

Intoarcerea acasa

Miercurea fara cuvinte este o rubrica saptamanala initiata de Carmen unde mesajul trebuie transmis printr-o fotografie sau o serie de fotografii.

Wordless Wednesday is a weekly column initiated by Carmen where the message must be sent through a picture or series of pictures.

xoxo

Comentarii

  1. O seară bună să ai!
    A-nceput să crească ziua şi suntem la patinaj. Vă invit şi pe voi cu tot dragul alături de noi.

    RăspundețiȘtergere
  2. Brasov si Sibiu sunt dupa parerea mea, cele mai frumoase orase cu care Romania se poate mandri. Mi-as dori sa locuiesc in oricare dintre cele doua. :) Superbe pozele! <3

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Nu cunosc toate orasele insa cu siguranta se afla cele doua printre cele mai frumoase orase.
      Multumesc!

      Ștergere
  3. vaaaaaai ce surpriza minunata mi-ai facut! SIBIUL meu ♥
    Ma bucur ca ti-a placut atat de mult [altfel nu ai fi facut asa fotografii frumoase ;) ] xoxo
    Happy WW! Sarbatori fericite! ☺

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Mi-a placut prima data si mi-a placut si acum prin pozele aduse de catre sot, a calatorit singur, de data asta. :)

      Ștergere
  4. Foarte frumoasa zona!
    Happy WW! Craciun fericit!

    RăspundețiȘtergere
  5. Frumos,frumos,zău că-i frumos
    Sărbători fericite să ai !

    RăspundețiȘtergere
  6. Imi plac la nebunie aceste fotografii! <3
    Pupici

    RăspundețiȘtergere
  7. Beautiful landscape and pictres!
    Thank you for sharing.
    Wish you a Merry XMas!
    http://helenamybeauty.over-blog.com/2015/12/joyeux-noel-merry-christmas.html

    RăspundețiȘtergere
  8. Foarte faine pozele, foarte fain orasul :)
    Craciun Fericit alaturi de cei dragi! Pup.

    RăspundețiȘtergere
  9. amazing photographs, thank you for sharing!

    RăspundețiȘtergere
  10. Ai fost pe la Sibiu. :) Numai zăpada mai lipsea ca totul să arate perfect!
    Sărbători binecuvântate, Mihaela!

    RăspundețiȘtergere
  11. Foarte frumoase fotografiile, nu ma mai saturam privindu-le!
    Pup!

    RăspundețiȘtergere
  12. The 1st and the last photo is my favourite! Such a cute and picturesque place!

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Thank you, is one of the most beautiful cities from Romania. :)

      Ștergere

Trimiteți un comentariu

Thank you for your visit and sharing your thoughts. xoxo

Orice parere cu bun simt este binevenita!

1001cosmetice

1001cosmetice.ro%20

Postări populare de pe acest blog

Miscarea in natura: cum sa te imbraci pe munte

Lasa Facebook-ul, lasa lenevitul in pat, fa-ti bagajul si pleaca undeva! Vezi un oras unde nu ai mai fost sau descopera-ti propriul oras, plimba-te printr-o padure, urca pe un munte, vezi peisaje, descopera! Cunoaste, invata, simte, traieste, vremea este de partea ta!

[Outfit] Cum port pantalonii rosii iarna

Eram in dilema caci nu stiam ce sa postez pentru astazi, cateva idei cu ce am mai gatit in ultima vreme sau o noua tinuta. Saptamana trecuta a fost zbuciumata cu multe sarcini comprimate, dar doar asa am putut sa mai eliberez pentru weekend. Nu am sarbatorit Valentine's Day si nici nu mi-a lipsit vreo ceva anume.

Povestea pielii epilate

Frumusetea este un dar natural, dar si parul, insa cel din urma a ajuns izgonit ca Adam si Eva din Eden din anumite parti ale corpului, din motive estetice sau de protectie impotriva factorilor externi. Acolo unde devine o povara intervine epilarea prin toate metodele cunoscute publicului larg.   Voi ati citit despre jurnalista Emer O'Toole de 28 de ani care a aparut la o emisiune imbracata intr-o rochie neagra si decoltata, dar cu par la subsoara si pe picioare pentru ca a decis sa lupte impotriva notiunii ca ”femeile trebuie sa nu aiba pic de par pe corp pentru a se simti bine si pentru a fi atractiva”? Emer nu este singura femeie din lume care a renuntat la epilat, aseara am dat peste o fata cu mult bun gust vestimentar dar cu parul in toata splendoarea lui. Totusi in societatea moderna parul nedorit ramane un subiect taboo.   ”Sunt curat la trup curat la suflet  Vreau sa-i înteleg si sa iubesc  Nu conteaza cât de lung am parul  Impo...